"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Blogger'lardan Kitap Önerileri

Ağustos 23, 2014

Yeni bir etkinliikkk. ^_^ Bu sefer etkinliği ben başlatmıyorum davet üzerine katılıyorum. -Teşekkürler Pınar :)- 6 Blogger toplandık ve birbirimize sorduğumuz sorulara göre kitaplar önerdik. :) Okuduğu kitapları sürekli unutan ben için -öyle unutkan ki bu blogger sahibi, daha önce okuduğu kitapları tekrar tekrar sipariş vermek gibi bir huyu var- sorulara cevap vermek çok zor oldu. Artık aklıma geldiği kadarıyla cevapladım. Ve eminim ki diğer bloggerların cevapları okurken aaa bak bu kitabı unutmuşum evet bende bunu yazabilirdim ya da yazarın diğer kitabını yazabilirdim gibi tepkiler vereceğim... -_- 

Kristal Kitap;

1-Defalarca okuduğun kitaplardan birini öner.
Sevdiğim bir çok kitabı tekrar tekrar okuyorum ama içlerinden biri var ki artık noktasına virgülüne kadar ezberledim desem yalan olmaz. ^_^ -Biliyorum, biliyorum son zamanlar Ateş Serisinden çok bahsettim ama o kitaba değinmeyeceğim, şimdilik. :P- Bahsettiğim kitap, Harry Potter Zümrüdüanka Yoldaşlığı! Direkt serinin ortasından falan kitabı alın okuyun diyemeyeceğim içinde, seriyi komple önereyim gitsin diyorum. :)

2-Okumaktan asla bıkmayacağını düşündüğün bir yazarın kitabını öner.
Bu soruda şimdi tam Karen M. Moning'lik yalnız. :P Gel de benim kitaplarımı öner diye tepemde vızıldıyor sanki yazarın sesi. :D Bu yazarın her hangi bir kitabını okumayanlar, lütfen en yakın kitapçıdan Karanlık Ateşi istesinler. ^_^ Kitabı bitirdiğinizde zaten gerisini koşa koşa kendiniz almak isteyeceksiniz. :))

3-Hayalet temalı bir kitap öner.
Yarım bıraktığım bir kitabı önersem? :) Ama kitabı güzel olmadığı için değil de karakteri 7 yaşında diye bırakmıştım. Yoksa kitap gayet güzeldi. Bir gün devam etmeyi düşünüyorum. Şöyle farklılık olsun başka kitaplar oku artık diye kendi kendime konuşmalarımın işe yaradığı bir dönem. :D Evet şey kitabın adı Hayaletin Çırağı. :)


Konusu tarihi bir olaya dayanan kurgu bir kitap öner.
Spartacus: Kılıçlar ve Küller kitabını okumadım fakat arkadaşım çok güzel olduğunu söylediği için onun sözüne güvenerek öneriyorum kitabı. Benim de çok merak ettiğim bir kitaptır. 

Distopya türünden okuduğun bir kitap öner.
Yoklar serisi. Yine bir türlü tamamlanamayan bir seri ama karakteri çocuk olupta sıkılmadan okuyabildiğim nadir serilerdendir kendisi. :)

Kitaplarının hepsini okuduğun bir yazarın en beğendiğin kitabını öner.
Kan Bağı serisi müthiştir. Vampir Akademisinden çok çok daha iyi. Adrian'ımız var serinin her yerinde daha ne olsun. ^_^

Buse / Okuma Köşem;

1- Daha önceden okumam dediğiniz bir türü size sevdiren bir kitap.
Asla aşk romanı okumam diyordum ki Judith McNaught'un Düşler Krallığından sonra historical romance takıntım oluşmuştu. Bir dönem historical'dan başka bişey okumamıştım. Çok severim yazarın kalemini ve kurgularını.

2-Başlarda çok sıkıldığın, sonrasında seni şaşırtacak derecede çok sevdiğin bir kitap.
Anita Blake! Başlarında çok sıkıla sıkıla okumuştum. Hatta kim ne anlıyor bu seriden diye söylenip duruyordum ki sonrasında fena sarmıştı. Devam kitaplarının çıkışlarının arası çok çok uzun olduğu için sıkılıp seriyi yarım bıraktım ama bir gün kesinlikle tamamlayacağım.

3-Tümünü arka arkaya ya da fazla ara vermeden okuduğun bir seri.
Bu soru için çok kısıtlı imkanlarımız var ne yazık ki. :D Yayınevleri sağolsun, seri kitaplarını arka arkaya çıkarmadıkları için araya çok uzun zaman giriyor hemen hemen her seride. Bakalım hım.. Sanırım arasını çok açmadan tamamlayabildiğim bir tek Love Me with Lies serisi geliyor aklıma. 

Vampirella / Vampirella'nın Güncesi:

1- Amatör yazarların ya da yazmaya başlamak isteyenlerin okuması için bir kitap öner ama yazarı yerli olsun.
Rita Hunter'ın Tatlı Tuzak kitabını önerebilirim. Türk yazarlardan okuyabildiğim bir tek o var. :) Kalemi, tarzı beni bunaltan bir çok Türk yazardan daha farklı.

2- Sürekli aynı şeyleri okumaktan sıkılanlar için hayatında okuduğun en ilginç kitaplardan birini öner.
Hayatımda okuduğum en ilginç kitap kesinlikle Mekanik Kalp. Önerip önermeme konusunda tereddütteyim biraz fakat madem ilginç kitaplar aranıyor, o zaman bu kitabı okuyabilirsiniz. :D Okurken de benim tavsiye ettiğimi hatırlamayın lütfen. xP

3- Şiir sevenlere bir yazarın şiir kitabını öner.
Gönülden Katreler


Film ya da dizi uyarlamasını çok beğendiğin bir kitap öner.
Açlık Oyunlarıııııı! :) Uyumsuz'unda uyarlarması çok iyiydi ama kitabını sevmediğim için onu öneremiyorum maalesef. Açlık Oyunları favorimdir. Kesinlikle okunması gereken kitaplardan biri.

Önyargı ile başladığın ama kalemini sevdiğin bir kitap/yazar öner
Ay bi kitap vardı yaaa. Adını unuttum şimdi sevmem ben bunu demiştim. En sevmediğim cümle kalıplarına sahip. Gidimde goodreads'ta ki kitaplarıma bakim bari. Hatırlarım belki adını... Buldumm Mistik Şehir! :D cümle sonlarının sürekli şimdiki zamanla bitiyor olması beni deli etmişti ama yine de sevmiştim yazarın tarzını. İkinci kitap için hala daha sabırsızlıkla bekliyorum. ^_^

Öneri üzerine okuduğun ve beğendiğin bir kitap öner
Dalgalar Hep Aşk Getirse acayip komik bir kitaptır. Geceyarısı kitabı okurken kahkahalarım yüzünden şikayet almamak için suratıma yastık kapatmak zorunda kalmıştım. ^_^

Elif ile Zeynep'in Soruları / İki Kızın Kitaplığı:

1- Çocukluğunda seni etkileyen ve yıllar sonra okuduğunda aynı etkiyi üzerinde bırakan bir kitap?
Pollyanna kitabının yeri bende çok ayrıdır. İnsanın bakış açısını değiştiren harika bir kitaptır. 

2- Bir insan ve hayvan arasında dostluğun en iyi şekilde anlatıldığını düşündüğün bir kitap?
Sokak Kedisi Bob'u okumayanınız var mı? ^^

3- Okuduğun kitaplardan, en çok içindeki aşka sahip olmak istediğin kitap?
Reyes'in aşkı benim olabilir miiiiii? :$ Aslında Raffe'in ya da Warner'ın aşkını da isteyebilirim. Holder'ın aşkıda kesinlikle benim olmalı. Barrons'u saymama gerek var mı? Bones'in aşkınıda istiyorum. Kitaplara devam etmiyor olabilirim ama aşkını istiyorum yinede! Ah Adriaann. Onuda istiyorummmm. Sonra kitap değil ama manga karakteri olan, Takonasan ve Akihiko Usami'nin aşklarınıda istiyorum Yaaaa bu son soruyu kim hazırladı. Elif? Zeynep? :D 10 defa değiştirdim cevabımı vallahi. :D Amacınız ne sizin. -_- Ne kadar aç gözlü olduğumu gün yüzüne çıkarmak falan mı? :D Çok kararsız kaldım.. Postu yayınlayana kadar kim bilir kaç kez daha değişeceğim cevabı. Höff. :))
Evet en son Sağdan Birinci Mezarda karar kıldım. ^_^

15 yorum:

 1. Yaşasın yine bir etkinlik :D Ama bu kitapların çoğunu okudum ben :P Okumayanlar için çok güzel bir post olmuş ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diğer bloggerın önerilerine bakmayı unutma! :) Okumadığın muhakkak vardır. :P :))

   Sil
 2. "Mekanik Kalp" başarılı bir seçim. Çok beğenmiştim o kitabı. = )

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim listemde de var o. Cidden ilginç bir kitap. Spartaküs'ü de başarılı aktarmış yazar ben okudum tavsiye ederim.

   Sil
 3. Rica ederim, çok eğlenceli bir etkinlik oldu (:
  Cevaplarına bayıldım :D
  Hayaletin Çırağı cevabına güldüm ama daha geçenlerde okudum 7 değil 13 yaşında :D Yine küçük ama ben sevdim, ürpertici yanları var (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 7 değil miii? Allah allah ben niye öyle hatırlıyorum. 7 li bişi vardı ama yaaaa. :D Yoksa 7. oğul muydu? :D

   Sil
  2. Aynen :D 7. oğlun 7. oğlu :D Aklıma geldi de onu hatırladığın :D

   Sil
  3. Bende 7 yaşındaydı diye hatırlıyorum elimi sürmüyorum kitaba. :D 13 yaşındaysa okuyabilirim sanırım. Eskisi kadar kitap seçmiyorum artık. :P :D

   Sil
  4. Tavsiye üzerine okudum, bence devam et çok hoşuma gitti (:
   Bak ya tavsiye seçeneğine niye yazmadım ki ben kitabı :D Sonradan aklıma geliyor (:

   Sil
  5. Hep sonradan geliyor akla zaten. :D Bende keşke şunu yazsaymışım bunu yazsaymışım dedim kaç soruda.

   Şuan kitabı aldım elime. Bilmem kaç sene önce arasına sıkıştırdığım ayracımla kaldığım yerden mi devam etsem yoksa baştan mı başlasam bilemedim. :D

   Sil
  6. Bakalım şimdi beğenecek misin :D Baştan al bence kaç yıl olmuş :D

   Sil
 4. http://kitaaptiryakisi.blogspot.com.tr/2014/08/mim-kitaplgnzdaki-en-iyi-10-kitap-kapag.html

  Mimlendin!

  YanıtlaSil
 5. Yine seni mimlemiş olabilirim :D

  http://kitaaptiryakisi.blogspot.com.tr/2014/08/would-you-rather-book-tag-hangisini.html

  YanıtlaSil

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP