"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Ejderha Mızrağı ve Unutulmuş Diyarlar Kitapları Yeniden Bizlerle!

Şubat 25, 2016
Ejderha Mızrağı serisi ve Unutulmuş diyarlar, nisanda yeniden baskıya gidiyormuş arkadaşlar.

Sabah sabah benim için çok güzel bir haber oldu. Güne İthaki editörü Alican Saygı Ortanca'yı izleyerek başladım sayılır. Videoyu izledikçe, haberleri aldıkça, kendimi daha bir enerjik hissettim.

Serilerin çıkış süreçleri hakkında ayrıntılı bilgi videoda verilmiş olsa da -sayfanın en altında video mevcut- ben iki üç kelam buraya ekleyeyim diyorum.

Öncelikle seriler, en baştan başlanacakmış basılmaya ve nisanda bizlerle olması planlanıyor.

Her ay en az bir kitap olmak üzere bizlerle buluşturulacakmış kaldı ki 3'er 3'er çıkartılması bile planlar dahilinde.

Orijinal kapaklar kullanılacak ve eski boyutları değiştirilecekmiş. Normal İthaki formatında olacak boyutları.

Epey yoğun bir süreç olacak projede yer alanlar için. Şimdiden kolay gelsin diyorum ben.

Serilere gelince, nisanda çıkacak olmalarına sevindim. O dönemden sonra günlük programın rahatlayacak ve kitap okumaya zaman ayırabileceğim çünkü. Evet, burada bir adet kendini düşünen bir okur var. Yapacak bişey yok maalesef. :) Şu dönemde çıksaydı kitaplar üzülürdüm. Çünkü rafta öylece okunmayı bekleyecekler ve benim her onları gördüğümde içim gidecekti.

Kitapların 2'şer 3'şer çılacak olması da İthaki'nin bize yaptığı bir diğer güzellik değil de nedir?

Her iki okuyucuyu düşünerek hareket etmeye çalışıyorlar. Serileri daha önce okumuş ama devam edememiş olanlar için hızlıca gelecek yeni baskılarla, devam kitaplarına kısa sürede ulaşacaklar. Bu süper bir şey.

Benim gibi kitapları sahaflarda arayıp bulamayanlar, gerçi ben Ejderha Mızrağı serisini bulmuştum bulmasına ama başka bir sahafta da unutmuştum! Güzelim seriyi bulduğum gibi kaybettim yani anlayacağınız... Neyse, dediğim gibi bulamayanlar için büyük bir nimet. Seri peşpeşe çıkacağı için hızla alıp okuyabileceğiz.

Şimdiden sabırsızlanmaya başladım bile. Siz neler düşünüyorsunuz yeni baskılar hakkında?

2 yorum:

  1. Merhaba
    Takip edenler ve edecek olanlar için güzel haber. Bende geçen sene Unutulmuş Diyarlar serisine başlayıp ilk üç kitabı okumuştum. Bu dönem sıradaki seriyi okumayı düşünüyordum. Son çıkan kitapları basacak olmaları güzel bir haber. Bunun yanında diğer yazarların kitaplarının basılmaması ise kötü. Asıl seride onlar zor bulunuyor. Birde ben kitapların fiyatları konusunda endişeliyim. Zira Unutulmuş Diyarlar serinin çoğu kitabı halen bulunuyor ucuz fiyata. Bir kitap için yüksek etiket fiyatı koyarlarsa nasıl olur bilemiyorum.

    YanıtlaSil
  2. Mütüş bi haber kesinlikle! ;)

    YanıtlaSil

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP