"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Son aylarda kitaplığıma neler girdi?

Şubat 16, 2018
Selam millet. Nasılsınız? Ben baya bir boşladım burayı biliyorum. Hatta hâlâ buralarda dolaşanlar var mı onu da çok merak ediyorum.😅 Ara ara bloga uğruyorsanız eğer bir selam bırakıp giderseniz beni çok memnun edersiniz. Veya instagram’a gelip benimle muhabbet edebilirsiniz. Söz konusu kitaplar olunca bir şeyler karalamaktan, konuşmaktan asla usanmıyorum. En ufak sorularınızı dahi yanıtlarım. Gözden kaçmadıysa elbette.:)

Hazır uğramışken son zamanlarda kitaplığıma neler girdi, en çok hangilerini beğendim şöyle bir kısaca bahsedeyim dedim. Yorumlarını da tek tek gireceğim daha sonra.

Aralık ayına kadar gitmeye çalışacağım ve kitapları topluca çektiğim fotoğrafları kullanmaya özen göstereceğim çünkü aralık ayından bu yana epey kitap geçti elime. 😍

Kitapların bir çoğunu beğendim, kimisini henüz okuyamadım. Buraya uğramadığım süre zarfında okuma zevkim, bir kitapta aradıklarım, beğendiğim beğenmediğim bir çok şey de değişti.

Bilirsiniz eskiden kılı kırk yarar ince ince detaylandırır, en ufak kusuru kabul etmezdim fakat artık çoğunlukla keyif almaya bakıyorum. Keyif almak için kitabın başına otırduğum zaman da o takıldığım ince noktaları görmeyerek daha çok kitaptan zevk aldığımı fark ediyorum.

Beni buna iten ise bir dönem okuduğum hemen hemen her kitabı yavan bulmaya başlamam oldu. Okudukça beğenmiyor, beğenmedikçe artık kitap okuma sevgimi kaybediyordum yavaş yavaş. Sizlerin başına geldi mi hiç böyle bir durum? Geldiyse yazın bana ki yalnız olmadığımı bileyim.:)
Son dönemlerde elime geçen kitaplardan bir kısmı. Savaşın Son Kışı hariç diğerleri öykü kitabı. Yüz Kitap instagramda gezinirken keşfettiğim bir yayınevi oldu. Kitaplarına tek kelimeyle bayıldım! Yayınevinden 2 öykü kitabı bitirdim. Diğer ikisine şöyle bir başlayıp ağır ağır okumaya devam ediyorum. Seçtikleri eserlerin her biri gerçekten çok özel. Her bir öykü kitabı yumuşacık. İnsanı sarıp sarmalayan, sıcak çikolata mutluluğu bırakan zarif eserler. Öykü okumayı seviyorsanız ve Yüz Kitap ile henüz tanışmadıysanız mutlaka ama mutlaka kitaplarından birini temin edin.

Savaşın Son Kışı’nı henüz bitirdim. Onun yorumunu girerim bu posttan sonra ama tek bir şey diyecek olursam, alın okuyun pişman olmazsınız, derim.

Bu kule de yakın zamanda kitaplığımda yer edinenlerden bir kısmı işte. İçlerinden -Savaşın Son Kışı- hariç henüz birini okumaya fırsat bulamadım. Şenlikten Önce'ye başlamıştım ama pek benlik gelmedi daha doğrusu yazarı anlamaya çalışmayı kafam kaldırmadı. O yüzden daha sonra başına oturma kararıyla yarım bıraktım. Muhtemelen bu yazının sonrasında da Gölgeler Kraliçesini okuyacağım. 

Üçlünün ikisini okudum. Çikolata Kalpli Ejderha aşırı sevimli bir çocuk romanı. Çocuğuma ne okutsam acaba diye düşünen ebeveynlere tavsiyemdir. Hatta gençler ve yetişkinler bile okuyabilir. Aşırı minnoş bir hikayesi var.

Sisli Hatıralar Rıhtımı'nın da yorumu hazır onu da girerim birkaç güne. Buradan detaylıca anlatmama pek gerek yok. Sadece sevdim diyebilirim.

Aralık sonunda elimde okunmayı bekleyenler kitapların listesini yapmıştım ve şöyle bir manzarayla karşılaştım. :) İçlerinden dönüp bakıyorum da anca 7 kitap eritebilmişim. Geriye kalan 12 kitap hâlâ okunacak, çaktırmayın. :) 

Elbette okuduklarım, aldıklarım bu kadarla sınırlı değil. Çok çok daha fazlası fakat hepsini birden buraya yazmaya gücüm yok. Merak ediyorsanız eğer sizi instagram hesabıma alabilirim. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP