"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Kitap Tanıtımı + Ön Okuma: Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler - Scott Lynch (Centilmen Piç #2)

Haziran 19, 2015
Tür: Epic Fantasy, Mystery
Goodreads Puanı: 4.22
Orijinal Adı: Red Seas Under Red Skies
Sayfa Sayısı: 696
Baskı Yılı: 2015
Çeviri: Cihan Karamancı
Yayınevi: İthaki Yayınları


"Canlı, orijinal ve çekici. Muhteşem bir şekilde yazılmış." 
–George R.R. Martin

“Fazla söze gerek yok, bu kitaba bayıldım.”  –Patrick Rothfuss

“Bizi tarih kitaplarında ararsan en fazla satır aralarında bulabilirsin. Yok eğer efsanelerde ararsan işte orada övüldüğümüzü görebilirsin.”

Usta hırsız ve dolandırıcı Locke Lamora ile ölümcüllüğünden hiçbir şey kaybetmemiş Jean Tannen, evlerinin ve geçmişlerinin enkazından kaçmış, Camorr’un Belası ise Camorr’suz kalmıştır. Ancak oradan oraya sürüklenmek Centilmen Piçler için bile bir seçenek değildir, onlar da en iyi yaptıkları işe geri dönerler… Bu kez hedefleri Tal Verrar şehir devleti ve şehrin en korunaklı, görkemli binası Günahane’dir.

Görüp görülebilecek en büyük kumarhane olan ve oradan bir tek sikke çalıp hayatta kalanın olmadığı Günahane, Locke’un direnemeyeceği türden bir hedeftir…

… fakat Locke’un kusursuz suçunun beklemesi gerekmektedir.

Çoksatan serisi Centilmen Piç’in ikinci kitabında Scott Lynch, açık denizlerin ve en alçakçasından kurnazlıkların eksik olmadığı sürükleyici öyküsünü, kırılma noktasına kadar sınanan bir dostluğu anlatarak dokuyor ve sarsıcı kalemiyle okurların hayal dünyasını alabora etmeye devam ediyor.

İtiraf ediyorum, okumak için sabırsızlanıyorum şu kitabı. Özellikle de ön okumasına göz attıktan sonra. Kitabı henüz alamadığım için çok mutsuzum ama elimde şu anda okuduğum bir kitabım var zaten. Artık bir kitap bitirmeden başka bir kitap almama politikasını izlediğim için ben kitaba, kitap bana bakıp duruyor. Ama mutsuzum yani. Hem de çok. Bilin bunu. Bir kitabı hemen okuyamadığım için mutsuz oluyorsam o kitap güzeldir. Yok yere mutsuzluk yaşamam ben. Neyse. Daha fazla devam edersem, blogumu içimi döküp ağlayabileceğim bir omuz haline getireceğim. Siz bence artık aşağıya inip ön okumayla baş başa kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP