"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Kitap Tanıtımı + Ön Okuma: Yükseliş - Julie Plec (The Originals #1)

Ekim 30, 2015
Tür: Fantasy, Young Adult, Vampires, Werewolves,
Goodreads Puanı: 4.01
Orijinal Adı:The Rise
Sayfa Sayısı: 305
Baskı Yılı: 2015
Çeviri: Ebru Sürmeli
Yayınevi: GO! KitapAİLE GÜÇTÜR

Köken Vampir ailesi bin sene evvel birbirlerine bir söz verdi. Her zaman ve sonsuza dek bir arada kalacaklardı. Ama verilen sözleri tutmak ölümsüzken bile kolay değildi.

1722 yılında New Orleans’a ayak basan Köken Vampirler Klaus, Elijah ve Rebekah Mikaelson tehlikeli geçmişlerini arkalarında bıraktıklarını zannederler. Ne var ki bölgelerini kimseyle paylaşmak istemeyen cadılar ve kurt adamlar bu kanunsuz şehirde cirit atmaktadır. Üstelik çok yakında gerçekleşmesi planlanan bir evlilikle birlikte aralarındaki ittifak sonsuza dek mühürlenecektir. Ama düşmanları birbirine düştüğünde kendilerini çok daha güvende hisseden Köken Vampirlerin şehri bu iki klana teslim etmeye hiç niyetleri yoktur. Özellikle de müstakbel gelin Vivianne’e gönlünü kaptıran Klaus’un. Elijah ailesi ile birlikte güvende olabilecekleri bir yuva aramakla, Rebekah da Fransız ordusunu kendi saflarına katmakla uğraşırken aşk sarhoşu Klaus hem kendisini hem de ailesini büyük bir tehlikeye atacak olayların içine sürüklenmektedir.

Birçoğumuzun en sevdiği vampirler kökenlerdir, kökenler arasında da Klaus. :) Sonunda kitabını da okuyabileceğiz. Bende henüz kitabını almamış olanlar için sizlere minik bir ön okuma paylaşıyorum. Hala "alsak mı almasak mı?" diye kararsız kalanlarınız varsa kesinlikle ön okumaya göz atın. :) Sonrasında fikriniz illaki kesinleşecektir. :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP