"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Mid-Year Book Freakout: 2015 Edition

Ağustos 18, 2015
Bir ara şu dizinin finalini de izlemem gerek!
Milattan önce bilmem kaç yılında bir mime etiketlenmiştim Periodic Library tarafından. Çağ atlamamız gerekiyormuş ki ben mimi yapabileyim. :D Çok geç oldu kusura bakma lütfen! Bir türlü bilgisayar başına geçemedim. 

Lafı çok uzatmayacağım. Çünkü vaktim yok. Hatta konu için görsel bile bulacak vaktim yok. Arşivimden seçtim bir şeyler. Neyse efendim, cevapları ve mimlediklerimi konunun devamına ekleyip kaçıyorum.

1. Şu ana kadar okuduğun en güzel kitap?
Enleri konu alan bir dolu tag yaptım artık tüm cevaplarım birbirine girdi. Kitapları ‘en güzel’ diye ayırırken neye göre ayırıyoruz onu da seçemiyorum. Harry Potter, Rüzgarın Adı, Locke Lamora, Kralların Yolu, Ateş Serisi, Yağmur Yağarken, Fırsatçı Serisi, DiskDünya Serisi, Meleğin Düşüşü Serisi vs.. hepsi güzel, hepsi birbirinden farklı tarzda olan kitaplar.2.Şu ana kadar okuduğun en iyi devam kitabı?

Yine cevaplarım okuduğum ve sevdiğim serilerden derlenecek illaki. Bir de dönüp dolaşıp hep aynı kitapların adını verince sanki başka kitap okumamışım gibi hissediyorum. :) Harry Potter’ın her kitabı birbirinden güzel. Her kitabı bir öncekinden çok daha başarılı. Locke Lamora’nın yalanlarının ikinci kitabı Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizlerde muhteşem. İlk kitabı katlayan bir devam kitabı.3.Okumak istediğin ama henüz okuyamadığın yeni çıkan bir kitap?

Meleğin Düşüşü Serisinin son kitabı Günlerin Sonu okumak istediğim ama henüz almadığım bir kitap. Aynı şekilde, Yakut Çember ve Beni Yakma’da okuma listemde fakat henüz okuyamadım. :D Bu kitapları hediye etmek isteyen olursa hayır demem vallahi. :D4. İkinci yarıda çıkmasını çok beklediğiniz bir kitap? (Sanırım?)

İkinci yarı? :D Yani Haziran-Aralık ayını mı kapsıyor bu ikinci yarı? :D Çok beklediğim bir kitap yok henüz. Ama çıksa da okusak dediğim birkaç kitap var tabii ki. Fırtınaışığı Arşivinin devamını, DiskDünya serisinin 3. ve 4. Kitaplarını, ICED’ı bekliyorum işte.5. Sizi hayal kırıklığına uğratan kitap?

Bir dolu var. Mesela Gece Nöbeti. Çok merak ederek almıştım ama bir türlü devam edemedim. Rusların edebiyatını hiç anlamıyorum. :D Bana nedense hep sıkıcı geliyor. :D6. Sizi şaşırtan bir kitap?( İyi anlamda)

Aklıma ‘Kördüğüm’ geldi bir anda nedense. Ön yargıyla başlamıştım ama sevdim.7.Favori yeni yazarınız?

‘En Güzel Kitaplar’da yazdığım kitapların yazarları işte. 8.En yeni kurgusal aşkınız?

Şöyle bir düşündüm de çok uzun zamandır ‘kurgusal bir karakter’ için ölüp ölüp bitmemişim. 9.En yeni favori karakteriniz?

Kafes kitabındaki Malorie. Favori denilemez ama çok güçlü bir karakter olduğu için seviyorum onu.10.Sizi ağlatan kitaplar?

Yağmur Yağarken. Çok ağlamıştım o kitabı okurken.11. Sizi mutlu eden kitap?

Severek okuduğum hemen hemen her kitap mutlu eder beni.12.Favori kitap uyarlaması olan bir film? (Bu kadar feci çevirmek için gerçekten uğraşmıyorum ama oluyor. Sorunun orijinali: Favorite Book to Film Adaptation You Saw This Year?)

Film izlemeyi pek seven biri değilim. En son ‘Uyumsuz’un uyarlamasını izlemiştim. Ama o da favori kitabım değil. Yine dönüp dolaşıp Harry Potter’a geliyoruz. :D13.Bu yıl yazdığın favori kitap yorumun?

Favori kitabımı değil, favori yorumumu soruyor yani değil mi? Kızıl Gökler Altında Kızıl Denizler, Yağmur Yağarken. Güzel yazmışım yani. Kendimi istediğim kadar anlatamamışım ama istediğim yoruma en yakın seviyede bir şeyler çıkarmışım ortaya.14.Bu yıl satın aldığın en güzel kitap? 

İçi-dışı? Neresi? :D Tam şu an ‘Şeftali Kokan Bir Yaz’ kitabını satın aldığım için dışı en güzel kitap olarak onu seçeceğim. İç güzellik açısından da Narnia Günlükleri demek istiyorum. Özel baskısını satın aldım ve iç dizaynı mükemmel!15.Yıl sonuna kadar neleri okumak istiyorsun?

Çıkan tüm kitapları! :D Kusura bakmayın ama çok aç gözlüyüm bu konuda. :DOkuma köşem, Bir Otakunun Dünyası, Kitap Keyfimi mimliyorum. Linkleri ekleyemedim. Vakit buldum ekledim. Hatta sanırım haber de veremeyeceğim. :D Artık onu da vakit bulduğum başka bir zaman da ayarlarım. Mail de atabilirim. O daha kolay. :D

9 yorum:

 1. Ben gördüm,haber vermene gerek yok canım. :D
  Etiket için teşekkür ederim,en kısa zamanda yapacağım. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay iyi bari. :D Yaptığın zaman haber verme imkanın olursa okumak isterim senin de cevaplarını. :D

   Sil
  2. Ayıp ettin kuzum.Hemen haber veririm tabi ki ya.Söylemen yeterli benim için. :D

   Sil
  3. http://minninwonderland.blogspot.com.tr/2015/08/mim-mid-year-book-freakout-2015-edition.html

   Yaptım. :D

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Yapabilirsiniz tabii ki. Müsait olduğum zaman sizi de eklerim konuya. :)

   Sil
 3. Ne kusuru ya estağfurullah, işinin arasına sıkıştırıp yapmış olman önemli benim için :>
  Aa kimsenin kurgusal aşkı yok valla kendimi kötü hissetmeye başlayacağım ben niye her kitap karakterine deli gibi bağlanıyorum? :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir ara bende öyleydim yaa. Zamanla kayboluyor o his. Ondan olsa gerek. :D

   Sil
 4. En kısa zamanda yapacağım canım :)

  YanıtlaSil

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP