"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Kitap Tanıtımı + Ön Okuma: Eve Dönüş - Kass Morgan (The Hundred #3)

Eylül 03, 2015

Tür: Dystopia, Young Adult
Goodreads Puanı: 3.71
Orijinal Adı: Homecoming
Sayfa Sayısı: 328
Baskı Yılı: 2015
Çeviri: Selen Ak
Yayınevi: GO! Kitap


İNSANOĞLU EVE DÖNÜYOR

100 ekibi Dünya’ya inişlerinden haftalar sonra nihayet bir düzen kurmayı başarmıştır ama Kolonicileri taşıyan yeni iniş gemilerinin Dünya’ya gelmesiyle birlikte, hassas dengeler yavaş yavaş bozulmaya başlayacaktır.

Dünya’ya acil iniş yapan Koloniciler arasındaki GLASS yeni bir başlangıç umuduyla geldiği bu gezegende, hayallerindekinden çok farklı gerçeklerle karşı karşıya kalacaktır. Yaralı Koloniciler için canla başla çalışan CLARKE’ın aklında tek bir şey vardır: Dünya’da bir yerde yaşama ihtimali olan anne ve babasını bulmak. Wells, Yardımcı Şansölye ve muhafızlarının gelişiyle sarsılan otoritesini korumaya çalışırken Bellamy geride bıraktığını sandığı suçuyla yüzleşmekle kaçıp gitmek arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. 100 ekibi ya Dünya’da buldukları özgürlükleri için mücadele edecek ya da sahip oldukları her şeyi ve sevdikleri herkesi kaybedecektir.
GO! Kitabın bir serisi daha final veriyor. Merakla beklenen The 100'ün son kitabı Eve Dönüş önümüzdeki günlerde satışa sunulacak. Ama öncesinde kitaba göz atmak isteyenler için konunun devamına ön okumasını ekledik. 

Merak edenleri konunun devamına alabiliriz. :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP