"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Aşkın Müziği - Kylie Scott (Stage Dive #1)

Ocak 24, 2015
Tür: Young Adult, Günümüz Aşk
Goodreads Puanı: 4.19
Orijinal Adı: Lick
Sayfa Sayısı: 320
Baskı Yılı: 2014
Çeviri: Müge Hestbaeck
Yayınevi: Yabancı Yayınları


Vegas’ta geçireceği gecenin sabahını hiç de böyle planlamamıştı…

Evelyn Thomas’ın yirmi birinci doğum gününü Las Vegas’ta kutlamak gibi büyük planları vardı. Ama kesinlikle akşamdan kalma bir halde banyo zemininde uyanmak, otel odasında son derece yakışıklı ve dövmeli yarı çıplak bir adamın varlığı ve parmağında King Kong’u korkutabilecek boyutta bir yüzük bu planlar arasında değildi.

Bir de tüm bunların nasıl olduğunu bir hatırlayabilseydi…


Bu kitaba kaç vermeliyim bir türlü bilemedim. 3 puanlık bir kitap ama benim puan sistemim de 3 puan demek kitapta bir şeyler eksik demek. Aşkın Müziğinde ise fazlalık vardı. Epeyce hem de. Tüm seriye yetecek kadar özür ve teşekkür okuduk. :) Ya yazar fazla abartmış ya da çevirmen daha idare edebilirdi yazarı bilemedim. Mesela araya kusura bakma, üzgünüm gibi cümleler sıkıştırabilirdi ki üzgünüm dese daha az batardı gözüme. Sonuçta bu Amerikalılardan sık duyduğumuz bir tabir. 

Kitabın gidişatıyla ilgili tek kusur buydu benim için. Hikâyeyi sevdim. Kurguyu sevdim. Anlatımı sevdim. Grup üyelerini tek tek sevdim. Martha mıdır nedir o zımbırtıyı ve Adrian'ı hiç sevmedim. Diğer sıkıntılar sadece editör hataları. Okuma kalitesini düşürüyor işte. Gözüme batan çok fazla hata vardı. Neyse artık ben düzelterek okudum oraları yapacak bişey yok. :)

Erkek karakterimizin biraz sorunları vardı. Öyle çeker gidersen şöyle olur böyle olur gibi tehditleri bence hiç romantik değil aksine korku uyandırıcı, sağlıksız. Öte yandan zaman zaman tatlı ve eğlenceli olabilen bir karakterdi. Tabii Mal kadar değil. Onun kitabını da en kısa zamanda okumak dileğiyle. :)
Kitabı okumamı sağlayan alıntı. Paylaşmadan edemedim. :)
Kızımızı ise başta bakire falan sanmıştım fakat değilmiş. Bu izlenimi nereden edindim onu da bilmiyorum. :D Onu bir kenara bırakırsak güçlü bir kişiliği vardı. Çok kolay affetmedi. İçinde yeteri kadar savaş verdi. Plan yaptı. Kendini geri çekti. Sorguladı vs.. Sevdim yani. Aferin kız sana. Süründür erkek milletini. :P 

Lauran'a ise üzüldüm yaaa -Evelyn'nin en yakın arkadaşı. Aşkı buldu ama ben grup üyelerinden biriyle bulmasını isterdim. Hatta Jimmy'le olmasını çok isterdim. Öyle işte.

Sonuç bölümüne geçecek olursak, beklentinizi yüksek tutmayacağınızın garantisini veriyorsanız kendinize o zaman sevebilirsiniz. Hatta çok bile sevebilirsiniz. Çerezlik bir kitap arıyorsanız da rahatlıkla okuyabilirsiniz. İndirimlerde denk gelirseniz almamakla büyük hata edersiniz. :) Sırf o ayracı için bile alabilirsiniz -tabii ayraç hastası iseniz.

13 yorum:

 1. Bazı kitaplarda gerçekten çok fazla hata oluyor ve kitabın kalitesini düşürüyor. Bir sözcüğün yanlış yazılmasını bir yere kadar idare ediyorum ama bazen çok fazla oluyor. Anlatım bozukluğu ise daha fazla yoruyor insanı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hatalı olan kitaplarda hep merak etmişimdir, son okuma yapılmıyor mu? Yada son okumayı yapan kişi kendini kitaba kaptırıyor da hataları göremiyor mu acaba? :)

   Yayınevleri bana göndersin kitapları ben son okumalarını yaparım. :D Herhangi bir ücrette almam vallahi. :D

   Sil
  2. Birkaç kişi yapmalı son okumayı bence. Çok iyi fikir, ücretsiz bir de, ne güzel olur :)

   Sil
  3. Dimi dimi. :D Dur mail atayım bari yayınevlerine. :D Belki son okumalarını bana yaptırabilirler. Ah ne güzel olur. :D

   Sil
 2. http://gevezekitapkurdu.blogspot.com/2015/01/kendi-kitabini-yarat.html

  Mimlendin! İnanılmaz keyifli bir mim tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yoğunluktan mimlere dönemiyorum kusura bakmayın. :(

   Sil
 3. Çok abartıldığı kadar olmamakla beraber okurken sıkmayan bir kitaptı. :)

  Bende mimledim seni. :D
  http://minninwonderland.blogspot.com.tr/2015/01/kitap-tag.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen çok abartmaya gerek yok kitabı. Çerezlik denilen cinsten. Okusan bir şey kazanmazsın, okumasanda bişey kaybetmezsin. :)

   Sil
 4. Evelyn'i bende başta bakire sanmıştım, yalnız değilsin :D
  Bence Lauran en sonunda Jimmy ile birlikte olacak. Tabi bu benim düşüncem ama öyle hissettim nedense :D
  Kitabın hataları vardı dediğin gibi, çeviriden ya da editörden kaynaklandığını düşündüm ben ama kurgusu güzel olunca görmemiş gibi yaptım :D
  Mal sevdiğim karakterlerden biri oldu. Umarım onun hikayesini de en kısa zamanda okuruz ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Jimmy, Lane diye bir kızla birlikte olacak. Kitap biter bitmez, Jimmy'nin kitabını kontrol ettim merakımdan. :D
   Kesinlikle editör hataları. Hatta son okumayı yapanın hataları diyelim. ^_^
   Mal'ın kitabı hakkında bir kaç olumsuz yorum okudum. Sanırım beklentileri yüksek tutmamak gerek kitap için. :) Yoksa hayal kırıklığına uğrama ihtimalimiz yüksek. :)

   Sil
 5. Aynı hataya bende düştüm desem. Ama sanırım çeviriden kaynaklanıyordu. bir kaç cümle ona yorulabilcek şekildeydi =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen nerelerdesiiinnnnn! :) Bir kayboluyorsun sonra bir anda tekrar hortluyorsun! :D

   Sil

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP