"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Kitap Tanıtımı: 21. Gün - Kass Morgan (The Hundred #2)

Mart 02, 2015
Tür: Dystopia, Young Adult
Goodreads Puanı: 3.80
Orijinal Adı: Day 21
Sayfa Sayısı: 312
Baskı Yılı: 2015
Çeviri: Arın Zengin
Yayınevi: GO! Kitap


DÜNYA’DA YALNIZ OLDUKLARINI SANIYORLARDI

YANILMIŞLARDI

Yüz grubunun Dünya’ya ayak basmasının üzerinden 21 gün geçmiştir. İçlerinden birinin uğradığı ölümcül saldırının ardından Dünya’da yalnız olmadıklarını anlayan grup üyeleri yaşadıkları şoku atlatamadan birer birer hastalanmaya başlarlar. Belirtiler radyasyon zehirlenmesini işaret etmektedir. Aynı gün ele geçirecekleri Dünyalı kızın onlara söyleyeceği çok şey vardır. Onların, Dünya’ya ayak basan ilk Koloniciler olmadığı gibi…

WELLS, grubun güvenliğini sağlamak için canla başla çalışırken CLARKE diğer Kolonicileri bulmak için kamptan ayrılacak, BELLAMY ise ne pahasına olursa olsun kız kardeşini bulacaktır. Gemide kalan GLASS ise hayatının aşkı ile kendi hayatı arasında bir seçim yapmak zorundadır.


New York Times çoksatarı THE 100 kitabının devamı olan 21. Gün’de sırlar bir bir açığa çıkarken inançlar sınanıyor ve ilişkiler sınavdan geçiriliyor.
Ben daha ilk kitabı okuyamamışken, bu sabah maillerimde ikincisinin çıkacağının haberini aldım. Bu tarz mailler en sevdiğim mail tipi oluyor. :D Sabah sabah yüzümde kocaman bir gülümsemeyle başlamış oluyorum güne.

Kapak fotoğrafı ikinci baskıya uygun bi şekilde devam etmiş. Çokta güzel olmuş. Daha şık ve göz alıcı duruyor. Tabii bende The 100'ün ilk baskısı olduğundan kıskanmadım da değil hani.

Buda 1. kitabın ikinci baskısı işte.

2 yorum:

  1. Ilkini okumadan 2.kitap haberinin gelmesi çok iyi oldu gerçekten :) 2.yi alıp öyle başlarsam seriye fazla kıvranmamış olurum meraktan.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aynen. Bende en çok ona sevindim. :)

      Sil

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP