"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Kitap Tanıtımı: Benim Uzak Yıldızım - Amie Kaufman & Meagan Spooner (Starbound #1)

Nisan 28, 2015

Tür: Dystopia, Young Adult, Romance,
Goodreads Puanı: 3.96
Orijinal Adı: These Broken Stars
Sayfa Sayısı: 520
Baskı Yılı: 2015
Çeviri: Ebru Sürmeli
Yayınevi: GO! Kitap
Etiket Fiyatı: 17.00 TL

O GECENİN, DEVASA UZAY GEMİSİ İKARUS'TAKİ DİĞER GECELERDEN HİÇBİR FARKI YOKTUR. Ta ki o büyük felaket gerçekleşene ve İkarus yakınlardaki bir gezegene düşene dek. Elli bin yolcu kapasiteli gemiden yalnızca iki kişi kurtulmuştur: Evrenin en zengin adamının kızı Lilac LaRoux ve genç bir savaş kahramanı olan Binbaşı Tarver Merendsen.

Binbaşı Merendsen, Lilac gibi kızların insanın başına beladan başka bir şey getirmediklerini uzun zaman önce öğrenmiştir. Lilac da, Tarver’ın kendi iyiliği için, onu kendisinden uzak tutması gerektiğinin farkındadır. Ama ıssızlığın ortasında hayatta kalabilmek için birbirlerine ihtiyaçları vardır. Açlık, soğuk ve vahşi hayvanlara bir de Lilac’ın duyduğu fısıltılar eklenince birbirlerine güvenmekten başka çareleri kalmaz. Ne var ki çok geçmeden, onları birbirlerinin kollarına iten bu trajediden büyük bir aşk doğar. Artık kurtulup kendi gezegenlerinde bir ömür ayrı kalmaktansa düştükleri bu ıssız gezegende birlikte olmayı tercih ederler.

Ama her adımda onları takip eden gizemli fısıltıların ardındaki gerçeği öğrenmeleriyle her şey bir anda değişir. Lilac ile Tarver o gezegenden ayrılsalar bile artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Nefes kesen bilim kurgu üçlemesinin ilk kitabı, Benim Uzak Yıldızım, zaman ve mekân tanımayan sonsuz bir aşkın hikâyesi…
Kitabın matbaadan 8 Mayıs gibi gelmesi bekleniyormuş her hangi bir aksilik çıkmazsa. Go Kitabın güzelliği her daim orijinal kapak kullanması. :) Ama gelin görün yine de yaranılamıyor sanırım. Paintte yapılmış gibi diyenleri gördüm. Kendimde kapak fotoğrafı hazırladığım için biliyorum ki hiç bir yanı paintte hazırlanmış gibi durmuyor. Kapak orijinal, kullanılan fontlar orijinal, fontta kullanılan efektler bile orijinal. Daha ne eklesinler güzelim kapağa ben bilemedim. :) Ha belki kitabın adı ortalansa olabilir. Ama oda orijinal kapaktaki gibi güzel durmaz. Sebebi de kitabın adı. Benim ve Uzak kelimeleri hemen hemen aynı piksellik alanı kaplarken, Yıldızım kelimesi daha fazla alan kaplıyor. Bu yüzden yazı ortalandığı takdirde hoş gözükmeyebilir. Ve eminim kapağı uygulayan grafikerlerde ilk önce ortalanmış halini denemişlerdir. Yani lütfen biraz bardağın dolu tarafı. Lütfen. :)

6 yorum:

 1. kapakla sorunum yok benim, keşke adı biraz daha yakın olsaymış. Çok aşk kitabı gibi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğer güzel bir fikriniz var ise isimle ilgili mail atabilirsiniz. Dikkate alacaklarına eminim. ^_^

   Sil
 2. Tanıtım için teşekkürler bu yayın evinin kapaklarını ve fiyat politikasını çoookk seviyorum :)
  Kitap ön siparişe ne zaman çıkacak biliyor musun?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Matbaadan gelir gelmez çıkar. Mayısın 2. haftasında ön siparişte olur gibi geliyor. ^_^

   Sil
 3. Bence öyle göze batan bir şey de değil şu orta yere gelmesi yazının. Hem orjinal kapak hem magnetli kapak hem de 17 lira. Daha ne yapsınlar? Çok seviyorum GO!'yu. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ki internet alımlarında çok daha uyguna bile geliyor. :) Harbiden daha ne yapılsın. :)

   Sil

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP