"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Kitap Tanıtımı: İşgalci - Melissa Landers (Alienated #2)

Haziran 08, 2015
Tür: Young Adult, Aliens
Goodreads Puanı: 4.09
Orijinal Adı: Invaded
Sayfa Sayısı: 432
Baskı Yılı: 2015
Çeviri: Demet Orhan
Yayınevi: GO! Kitap
Etiket Fiyatı: 17.00 TL


UZAYLILAR İNSANLARLA İTTİFAKA HAZIRLANIYOR.
Bu kez de Dünyalı Cara Sweeney,  L’eihrlilerin konuğu.

L’eihrli erkek arkadaşı Aelyx’i, iki gezegen arasındaki ilişkileri yoluna koymak için, Dünya’ya gönderdikten sonra yabancı bir gezegende bir başına kalan Cara’nın etrafı onu istemeyen klonlarla çevrilmiştir. Hatta Aelyx’in evcil hayvanı bile ondan nefret eder. Yeni hayatına uyum sağlamak için her yolu deneyen Cara, çok geçmeden bu gezegende Aelyx ile mutlu olup olamayacağını sorgulamaya başlar.

Dünya’daki Aelyx’in durumu da Cara’nınkinden farklı değildir. Birbiri ardına düzenlenen suikastların hedefindeki  Aelyx, Dünya-L’eihr ilişkilerini güçlendirmek için yoğun bir halkla ilişkiler kampanyası yürütmeye çalışır. Dünya hükümetlerinin vatandaşlarından gizlediği küresel su krizine çözüm getirecek teknoloji L’eihrlilerin elindedir ama bu teknolojiyi Dünyalılarla paylaşmaları ancak ittifak kurmalarıyla mümkündür. Ama her iki taraftan da yükselen itirazlar ve ittifakı baltalayacak şiddet eylemleriyle Cara’nın da Aelyx’in de işleri hiç de kolay değildir.

İki genç âşık, bir yandan gezegenlerinin geleceği için canla başla mücadele ederken bir yandan da birbirlerinden sayısız ışık yılı uzakta ayrılık acısına katlanmaya çalışır… ta ki dünyalarına yönelik bir tehdit onları yeniden birleştirene dek.

İki kitap ve bir novelladan oluşan Yabancı Serisinin ikinci kitabı İşgalci'nin 15 Haziranda matbaadan gelmesi bekleniyor. GO! Kitabın serinin novellasını çıkarıp çıkarmayacağını henüz bilmiyoruz fakat - gerçi, bana kalırsa çıkarırlar :)- yayınevi bir serisini bitirmiş oluyor böylece. En güzeli de hem orijinal kapak kullanıp hem de etiket fiyatlarında yine bir değişikliğin olmaması. Ve her zamanki gibi mıknatıslı kapağıyla satışa sunulacak.

Bu senenin gözde yayınevlerinden biri olan GO! Kitabın bir sonraki kitabını merakla bekliyoruz. :) Yeni bir seri ile mi tanışacağız yoksa önümüzdeki ay da The 100'e mi veda edeceğiz? Ne dersiniz? :)

2 yorum:

  1. kitap çıktı ama hiç bi kitap sitesinde bulamıyorum :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. http://www.istanbook.com.tr/Isgalci,PR-135833.html sitesinden temin edebilirsiniz. :)

      Sil

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP