"Dünyada sadece tek bir şey kötü yürekli bir insana karşı durabilir. O da başka bir insandır.
Ayıbımızda yatar şerefimiz. Sadece bizim ruhumuz, kötülüğe açık olan ruhumuz, onu yenmeye muktedirdir.

― Ursula K. Le Guin, En Uzak Sahil
shadow

Bir Sonraki Hayatımız - Lauren James (The Next Together #1)

Aralık 31, 2016
Bir Sonraki Hayatımız bitti. İlk kitap bence iki kitaba yayılarak daha fazla detay verilebilir daha ince işlenebilirdi. Ben hayır demezdim kesinlikle çünkü keyifli bi konusu vardı. Hava kaldı birçok konu ya. Detayları incik cincik edip öğrenebilmek isterdim.

 4 farklı dönemdeki Katylerin her birini farklı kişilermişçesine karakter özelliği verilmesini sevdim. Katy aynı Katy ama geçmişte ve gelecekte farklı kişiliklere bürünüyor. Ve ben tüm Katy'leri sevemedim. 1745'deki çok saftı yahu.

Yazarın akıcı ve yormayan üslubu kitabı hızlıca bitmesini sağlıyor. Kitabın ara ara görsellerle renklendirilmesi ise çok tatlıydı. Yine de aradığımı tam olarak bulamadım. Akıcı olduğu için elden bırakmadan okunacak bir kitap olsa da derinlik ve detay beklentilerimi karşılamadı. 😂

Sevdiğiniz insanı kaç kere kaybedebilirsiniz? Katherine ve Matthew'nun kaderinde asırlar boyunca tekrar tekrar doğmak vardı. Her seferinde birbirlerine umutsuzca âşık oluyor ve trajik bir şekilde ayrılığı tadıyorlardı. Belki de bir sonraki hayatlarında her şey farklı olacaktı…

"Eğlenceli, romantik ve okumadan duramayacağınız bir roman."
-The Bookseller-

"Komik, benzersiz, tutkuyla ve tehlikeyle bezenmiş, kesinlikle bağımlılık yaratacak olan Bir Sonraki Hayatımız, yılın en iyi gençlik romanlarından biri. James okurlarını tanıyor ve deneyimli bir yazarın güveniyle ve eksiksiz hayal gücüyle yazıyor. Kendine saygısı olan hiçbir genç bunu kaçırmak istemez!"
-Lancashire Evening Post-

"Bu kitabın bitmemesini istedim ama aynı zamanda çiftin, Katherine'in de 'dehşet verici, güzel dans' olarak tarif ettiği üzere, tarihin farklı dönemlerinde neden tekrar tekrar ortaya çıktığını öğrenmek istedim. Kitabın, soruların cevaplandığı ve okuru büyük bir sürprizin beklediği sonu da mükemmeldi. Bu yetenekli genç yazarın yazacağı kitapları okumak için sabırsızlanıyorum."
-The Scholl Librarian-

"Gerçek aşk ve reenkarnasyon üzerine eğlenceli, sürükleyici ve inanılmaz yaratıcı bir hikâye."
-Louise O'Neill, Kusursuzlar'ın yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

BLOG DESIGN BY KRİSTALKİTAP